Slovenské rekordy

5. Slovenský rekord

Po období pandémie sme sa veľmi ťažko rozbiehali s organizovaním medvedích podujatí. Ale predsa, podarilo sa nám koncom roka 2022 založiť občianske združenie. V spolupráci s Cultus Ružinov a s finančnou podporou z dotačného programu MČ Bratislava-Ružinov sme pripravili dvojtýždňové podujatie „Po stopách plyšových medveďov“, počas ktorého sme pokrstili rovnomennú knihu a pokúsili sme sa o rekord s týmto úžasným výsledkom.

https://www.slovenskerekordy.sk/index.php/rekordy-roka-2023/1550-najvaecsia-zbierka-plysovych-medvedikov-na-slovensku

4. Slovenský rekord

Na treťom podujatí s názvom Medvedí deň, ktorý sa konal 13. októbra 2019 v Nemeckom kultúrnom dome v Rači sa medveďom podarilo prekonať rekord v zbierke plyšových medvedíkov.

 

Medvedí deň, bol sprievodným programom predstavenia Dobrodružstvá s Mášou a medveďom.

Medvede čakali na svoj veľký Medvedí deň vo vinárni.

Podujatie otvoril starosta mestskej časti Bratislava – Rača Mgr. Michal Drotován, spolu s pani Danou Ölveckou, kultúrnou referentkou miestneho úradu.

Počas výstavy boli pre deti pripravené tvorivé dielne a medvedia tombola.

Vďaka starostovej pomoci pri spočítavaní plyšových medvedíkov sa podarilo narátať 607 kusov brumákov, čím sme po roku takmer zdvojnásobili rekord.

Moje poďakovanie patrí nielen mestskej časti, ktorá nám poskytla priestor a veľkú pomoc,

ale aj mojej rodine, chlapcom a kolegyni Gabike z Adlerky.

Na záver kronika

Ešte presťahovanie …

3. Slovenský rekord

Na netradičnom podujatí Medvedí deň dňa 14. apríla 2019

sa Macikovinky pokúsili o  rekord v

 najväčšej  zbierke retro medvedíkov

a spolu s Dancy shake o rekord

 v  hromadnom tancovaní medvedieho tanca

 

Podujatie sme zorganizovali spolu s Katarínou Tomandlovou a jej deťmi s tanečno – pohybového krúžku Dancy shake.

Pre deti boli pripravené tvorivé dielne, súťaže, divadielko o mackovi Lackovi. Po ňom nasledovala tancovačka, ktorej vyvrcholením bol medvedí tanec. Išlo o hromadný tanec v medvedích maskách. Do tanca sa zapojilo 39 účastníkov, čím sa nám podaril zápis s ustanovujúcim rekordom.

Úspešných tanečníkov starosta Dúbravky ocenil medovníčkom v tvare medvedíka.

Po tanci na deti čakala medvedia tombola.

Na záver podujatia sme spočítali retro medvedíkov, t.j. medvedíkov nad 40 rokov. Podarilo sa nám napočítať 126 kusov brumákov, z celkového počtu 506 medveďov.

Svedkami rekordov boli starosta mestskej časti Dúbravka Martin Zaťovič a riaditeľ školy SPŠ elektrotechnickej, na ktorej učím a bola zároveň miestom podujatia, Daniel Adamko.

Počas podujatia sme dobrovoľným príspevkom podporili projekt Nový domov v tieni stromov, projekt na vybudovanie nového výbehu pre Félixa z bratislavskej ZOO.

Na príprave podujatia sa zúčastnili aj adlerácki žiaci, s kolegyňou Gabikou.

Čo dodať na záver? …

http://www.slovenskerekordy.sk/index.php/aktuality/953-kniha-pojde-je-vytlacena-a-bola-uz-odoslana

 

2. Slovenský rekord

Skvelá akcia MEDVEDÍ DEŇ je za nami.Planetka plna usmiatých detí aj rodičov. Vyrábali sa medvedíky, bubienky aj fotorámiky. Tancovalo sa s „medvedíkmi a medvedicou“ s DANCY SHAKE.

Na záver za prítomnosti svedkov Kataríny Tomandlovej a Vladimíra Sirotku sa spočítali plyšové medvede bývajúce v mojej zbierke. Mnoho detí ešte v tento deň prispelo svojím medvedím kúskom. Týmto patrí moja srdečná vďaka.

Chvíľku po zápise sme narátali ešte 11 kúskov. Čo to znamená? Zbierame ďalej …

 

1. Slovenský rekord

V januári 2018 som sa rozhodla prihlásiť sa o zápis do slovenskej knihy rekordov so zbierkou macikoviniek.

8.marca 2018 nastalo u nás doma veľké spočítavanie. O 14.30 hod. sme spolu so svedkami Martinom Patoprstým a Janou Kramárovou zdokumentovali 1270 ks macikoviniek.

20. marca 2018 bol ustanovujúci slovenský rekord zaregistrovaný.http://www.slovenskerekordy.sk/index.php/rekordy-roka-2018/658-najvaecsia-zbierka-macikoviniek-z-bratislavy

Macikovinky boli rozdelené do jednotlivých kategórii.

SPOLU  1270 ks