Kráľovstvo plyšových medvedíkov

Po troch výstavách s názvom Medvedí deň ma oslovila kultúrna referentka z SD Prievoz v Bratislave, či by som sa nechcela pripojiť ku ich podujatiu. Pani Danka Plašková plánovala piknik plyšákov. Veru vôbec som neotáľala. Mala som rozpísanú knihu, ktorú som plánovala v jeseni pokrstiť. Na našom prvom prvom pracovnom stretnutí sme sa hneď dohodli na celej akcii.

Otvorenie výstavy bolo súčasťou hodového piknikovania v prievoze.

Pri sťahovaní sa potešil aj sťahovák.

Po týždni príprav sme slávnostne otvorili dvere Kráľovstva plyšových medvedíkov.

Touto upútavkou pozýval Richard Šümeghy v Rádiu Regina na krst knihy dňa 11.septembra 2020.

Bol predo mnou mesiac do vydania knihy, aby sme ju mohli slávnostne popri výstave pokrstiť. Úlohu krstnej mamy prevzali bývalé zamestnankyne firmy mlaď z Handlovej.

Pri krste asistovala aj najmladšia zberateľka Saška, ako uviedla moderátorka podujatia Danka Plašková.

Zostrih s krstu si môžete pozrieť tu:

 

Deň krstu knihy bol pre Macikovinky veľmi výnimočný. Zavítal ku nám štáb TV Markíza s redaktorom Patrikom Štelerom.

Macikovinky v Reflexe

Týždeň príprav premenil baletnú sálu na „Kráľovstvo plyšových medvedíkov“. Ako v správnom kráľovstve aj tu kraľoval kráľ, ktorý bol iný. Prečo, lebo v tom období zúrila pandémia a tak aj pán kráľ sa nezaobišiel bez rúška, ktoré mu ušili v chránenej dielni Donna Rosi. Kráľovské rúcho a korunu mu pripravili Danka, ktorá to mala všetko pod palcom. Vďaka ktorej boli brány kráľovstva otvorerené 12 dní.

Počas týchto dni, bolo pripravené čítanie medvedích rozprávok s dielničkami pre deti.

Jeden podvečer bol venovaný tvorivým dielňam pre veľkáčov, kde sme šili medvedíka z bavlny.

Záver výstavy bol poznačený tvrdšími opatreniami COVOIDu, ale aj napriek tomu sa podarilo zrealizovať veľmi dôstojné ukončenie výstavy na podujatí Dožinky a vinobranie v Prievoze. Pani Plašková pripravila literárno-dramatický program spolu s Alžbetin naivnzm divadlom, pôsobiacim v SD Prievoz. Prešovalo sa hrozno, stáčal sa med, pre deti bili pripravené tvorivé dielne, šmrcnuté medveďmi.

Na záver podujatia bol úžasný koncert Anky Repkovej, ktorý bolo počuť aj do kráľovstva plyšových medvedíkov. Poďte sa o tom presvedčiť v nasledujúcom videu.