Prague Teddy 2017

Prague Teddy 2017

25.3. – 26.3.2017

Na jeseň 2016 bola na stránke http://www.medvedariumpraha.cz/prague-teddy/ uvedená informácia o konaní 1. medzinárodnej výstavy medvedíkov. Bola som odhodlaná zúčastniť sa s mojími vytvorenými dielkami.  Nevedela som, ako je to s vystavovaním v Čechách. Preto som sa rozhodla napísať mail organizátorke. Pri tom som poslala mini balíček s pár kúskami mojich macikovín. V čase výstavy bola aj tanečná súťaž mojej dcéry. Prečo to spomínam? Preto, lebo z Medvedária som deň pred mojimi narodeninami dostala balíček, v ktorom bol červený medvedík anjelik pre Bibku, aby sa ju ochraňoval na súťaži. Ale k samotnej výstave.

Týždeň pred výstavou som sa rozhodla, že výstavu 3500 medveďov si nemôžem nechať len tak újsť. Otázka byť, či nebyť … na výstave. Bola zodpovedaná kladne. Už len doriešiť ubytovanie a …

niekoho, kto by mi pomohol nestratiť sa po prvý krát sama v Prahe. Podarilo sa mi nájsť kamarátku Sašku, ktorá bola ochotná stráviť so mnou medvedie radovánky.

Okrem úlohy sprievodcu, mi kontrolovala čas, lebo v ten deň som dala Prahu na otočku, čo je časovo doooosť náročne. Vyštartovala som o siedmej ráno z Bratislavy a večer o jedenástej som bola späť. Na Prahu som mala cca 6 hodín. A to som pred výstavou  ešte stihla navštíviť obchod s látkami. Vďaka Saške. Všetko bolo presne načasované. Samozrejme aj s kávičkou na stanici.

Keď sme došli na výstavu, tak ako prvé ma očaril priestor výstavy v budove Špejcharu. Na poschodí bola výstava pána Bastla.  Na prízemí boli stánky so všeličím macíkovím. Okrem iného aj pár mojich kúskov na stole Medvedária.

Bola som unesená toľkou krásou, pohodou a celou atmosférou z tejto prvej výstavy medveďov.

Ďakujem rodičom, ktorí mi umožnili zúčastniť sa tejto milej výstavy. Už teraz sa teším na ďalší ročník.