Plyšový medveď včera a dnes

Výstavu „Plyšový medveď včera a dnes“ sme zrealizovali v spolupráci s Domom kultúry Dúbravka, s finančnou dotáciou MČ Bratislava-Dúbravka.

Výstava bola umiestnená v Galérii Villa Rustica, čo nám otvorilo nové výstavné možnosti. Základom výstavy boli obrazy, ktoré opisovali históriu nielen plyšových medveďov, ale aj iných plyšových hračiek, vyrobených v Československu, prevažne vo VD Mlaď Handlová.

Výstavu otvorila pani Matovičová, bývala zamestnankyňa VD Mlaď Handlová, spolu s manželom, ktorý ako handlovský Mikuláš prestrihol medvediu pásku.

Výstava bola súčasťou adventného programu MČ Bratislava-Dúbravka. Pre deti boli denne pripravené tvorivé dielne.

Taktiež boli pripravené aj tvorivé dielne pre dospelých „Šijem, šijem pomaličky“, kde sme si spolu z predšitých sád vyrobili medvedíkov z bavlny.

 

 Podarilo sa nám otvoriť aj Medvediu čitáreň, v ktorej prváčka Adelka prečítala knihu Petra Horáčeka „Mackov najlepší kamarát“. Cez WhatsApp sme sa spojili s autorom knihy, ktorý nám porozprával ako vznikala táto krásna kniha.

Na výstavu zavítali aj tretiaci zo ZŠ Beňovského, ktorí zo sebou priniesli nakreslených medvedíkov podľa návodu autora knihy. Porozprávala som im o histórii, čo si preverili v brumkvíze.

Obrázky sme plánovali vyhodnotiť počas Medvedej čitárne, ale s pánom Horáčekom sme sa zhodli na tom, že všetky detské kresby boli krásne a tak boli obdarované všetky deti.

 

 

Na záver ešte pár fotiek z atmosféry prvej predvianočnej medvedej výstavy.

 

 

Zazvonil zvonec a šiestej medvedej výstavy je koniec.

Obrazy zobrazujúce históriu plyšového medveďa si svoje miesto našli v Knižnici Ružinov, kde asi päťdesiatkou plyšových medveďov tvorili pokračovanie výstavy z Dúbravky. Aj počas tejto výstavy sme pripravili sprievodné podujatia – čítanie knih, tvorivé dielne pre deti aj pre dospelých. Zúčastnili sme sa Čaju o piatej. Na výstavu zavítal aj starosta MČ Ružinov, ktorého sme obdarovali ručne šitým mega medveďom.

Macikovinky v Knižnici Ružinov